Q-SERVICE - Medzinárodná sieť autoservisov

Q-SERVICE konferencia 2016/jeseň

Q-SERVICE konferencia 2016/jeseň

Slovensko, Vysoké Tatry, Starý Smokovec, Hotel Bellevue
9:00 stredoeurópskeho času

Takto začínal môj obľúbený seriál JAG – Vojenská generálna prokuratúra. Harmon Rabb a jeho kolegovia z vojenskej prokuratúry, ktorí vyšetrujú prípady na palubách lodí, vojenských ponoriek i lietadiel. Žalujú a obhajujú tých, ktorí sú v armáde obvinení zo zločinov, vrážd, velezrady a terorizmu. Pri svojej práci sa elitný právnici stretávajú s najrôznejšími zločinmi, týkajúcimi sa zamestnancov vojenských námorných síl.

V prenesenom a trošku za vlasy pritiahnutom význame by som prvú časť sobotnajšieho stretnutia Q-SERVICE prirovnal následovne. Ákoš Baráth a jeho kolegovia z centrály Inter Cars vyšetrujú prípady v servisoch, na motorových vozidlách a krátenia poistného plnenia poisťovní voči partnerom servisnej siete Q-SERVICE. Žalujú a obhajujú tých, ktorí sú v servise obvinení poisťovňami z navyšovania normohodín, používania použitých náhradných dielov a nedodania všetkých dokladov k oprave vozidla.

Na to aby sme v tomto boji boli úspešní, musí sieť Q-SERVICE vystupovať ako celok. Používanie skladového a zákazkového programu Caris, kalkulačného programu SilveDAT II na výpočet opráv búračiek a dodržiavanie štandardov siete. Nekonečné bazírovanie na každej konferencii z našej strany môže niektorých členov, ktorí to už pochopili nudiť, možno až otravovať, ale my to nevzdáme až kým nám to nebude prinášať ovocie v podobe korektného správania poisťovní voči vyplácaniu faktúr servisom a v neposlednom rade profesionálnom vystupovaní voči koncovému zákazníkovi.

Viac Vám k prípadu povedať nemôžme, nakoľko nás zaväzuje mlčanlivosť pri vyšetrovaní :)

Po obede sme sa vrátili do konferenčnej miestnosti na svoje miesta, kde nás milo privítal moderátor Slavo Jurko s jeho trefnými a neposlednom rade humornými poznámkami, s ktorými nás dostával do kolien.

Celá myšlienka konferencie bola v zhodnotení automobilovej histórie až po súčastnosť, zároveň bola predstavená budúcnosť, ktorou sa bude autoopravárenstvo vyvíjať. K histórii a budúcnosti sa môžu vyjadriť iba ľudia z fachu, ktorí tu nepôsobia rok,dva, či päť. Týto ľudia robia okolo áut vyše 10,20 a viac rokov a dúfajme, že budú aj dlhšie.

Začnem z ľava, pán Vladimír Guťan, majiteľ autoservisu AGV Servis, ktorý je členom siete Q-SERVICE. Pán Stanislav Hilka, majiteľ servisu HILKA, ktorý je súčasťou servisnej siete BOSCH CAR service. Pán Libor Fleischhans, supervízor a zakladateľ poradenského portálu First Car Diagnostics - FCD.eu, ktorý nás v skratke oboznámil s diagnostickými postupmi pri odstraňovaní závady na vozidle. Pán Červenák zo spoločnosti Continental. Ďalším v poradí bol pán Marián Kompánek zo spoločnosti Castrol Slovensko. Ako zástupca spoločnosti BOSCH sa nám predstavil Peter Skyva a na koniec si dovolím predstaviť človeka, ktorý stojí za touto výnimočnou akciou. Je ním pán Branislav Bučko, riaditeľ spoločnosti Inter Cars Slovenská republika s.r.o.. Dlho som rozmýšľal ako by som Vám v krátkosti zhrnul slová jednotlivých rečníkov, ale nakoniec som sa dopracoval k starému známemu. Je lepšie raz vidieť ako stokrát počuť :)

Večerný program sa niesol v znamení gala, ale vôbec to nebola naškrobená akcia kde by sa ľudia báli odviazať. Práve naopak! O dobrú náladu sa postarala Zoznamka Oľgy Belešovej a Romana Pomajba, nezabudnuteľné vystúpenie predviedla speváčka NICOLE McCLOUD a večer sme zakončili spoločne s DJ Julom alias PYTHONOM. Pár fotiek na osvieženie pamäti pre tých, ktorí si toho veľa nepamätajú :) . Vidíme sa na jar!

Ľuboš Tóth, Ákoš Baráth, Róbert Mitterpach

Fotogaléria

website created by WMT Studio