Q-SERVICE - Medzinárodná sieť autoservisov

Vizuálna kontrola podvozku pri každej výmene pneumatík

Vizuálna kontrola podvozku pri každej výmene pneumatík

Zima už postupne prichádza a treba sa na ňu pripraviť aj výmenou pneumatík. Ak si necháte pneumatiky prezuť v profi servise, ako je napríklad ten náš, mechanici skontrolujú aj podvozok. Prečo je to potrebné a čo si pri tom všímajú?

Bežne si na aute všímame skôr veci vo vnútri. Prach na palubnej doske, špinu na podlahe, fľaky od blata, špinavé sklo… Tie však pre chod auta nie sú až také dôležité. Tie najdôležitejšie veci sú, ako to už býva, pred každodennými pohľadmi skryté. Reč je o podvozku. Ten je jednou z najcitlivejších častí auta. Má priamy kontakt s vozovkou a pomerne slabú ochranu. 

Podvozok začnite testovať už na ceste

Ešte predtým, ako sa dostanete k výmene pneumatík a vaše auto pôjde do servisu, kde sa budú môcť mechanici pozrieť na podvozok, všímajte si, ako sa vozidlo správa na ceste. Veľmi ľahko si tak urobíte obraz o stave tlmičov a vyvážení kolies. Je stabilné? Nevydáva nezvyčajné zvuky? Nepláva na ceste ? Pri razantnejšom brzdení je stabilné ?

 

Ak zaznamenáte nejakú výraznú zmenu v komforte jazdy alebo len máte jednoducho pocit, že niečo nie je úplne v poriadku, nezabudnite to oznámiť mechanikovi.

Čo všetko dokáže mechanik vidieť?

Ďalším častým problémom býva korózia. Najmä zimné mesiace sú pre auto kritické. Štrk a soľ sú s podvozkom v neustálom kontakte. Pri nepravidelnom a nedostatočnom čistení môže začať podvozok hrdzavieť.

Korózia sa môže postupne šíriť aj do ďalších častí vozidla a spôsobiť nenávratnú škodu. 

Vizuálna kontrola sa upriamuje aj na ďalšie časti podvozku, ako napr.:

  • tlmiče,
  • ramená náprav,
  • gumené komponenty (objímky, puzdra atď.),
  • guľové kĺby.
     

O podvozok auta sa treba zaujímať a starať rovnako ako o exteriér. Bezchybný podvozok síce oku neulahodí tak ako prvotriedny lak, je však nevyhnutný pre bezporuchový chod vozidla. Zverte prezutie pneumatík do rúk našich mechanikov v Q-Service. Tí vám pri  výmene pneumatík automaticky vizuálne skontrolujú podvozok a ak to bude potrebné, odporučia aj ďalší postup.

 

website created by WMT Studio