Q-SERVICE - Medzinárodná sieť autoservisov

Ako si vybrať autokemping na Slovensku a čo rozhodne nepodceniť?

Ako si vybrať autokemping na Slovensku a čo rozhodne nepodceniť?

Ako si vybrať autokemping na Slovensku a čo rozhodne nepodceniť?
Chystáte sa na dovolenku v autokempe na Slovensku? Pozrite sa s nami na tie najlepšie kempy na Slovensku.

Autokemping je vynikajúci spôsob, ako objaviť krásy Slovenska a neminúť celý majetok. Ktoré kempy na Slovensku sú najlepšie, čo sa oplatí v okolí vidieť, a čo by mala obsahovať vaša autokempingová výbava?

 

Na Slovensku máme niekoľko dobre vybavených autokempov. Vybrali sme pre vás štyri, ktoré sa oplatí navštíviť. 

THERMALPARK Dunajská Streda

Do Autokempingu Thermalpark Dunajská Streda môžete zavítať počas celého roka. V areáli sa nachádza aj gril a môžete tak variť priamo v prírode. K dispozícii sú toalety s teplou aj studenou vodou a dokonca i kuchyňa. Ak máte domáce zvieratko, je dovolené zobrať ho so sebou. 

Ako bonus v tomto kempe máte neobmedzený vstup do celého Thermalparku. Je vybavený šiestimi vonkajšími a štyrmi vnútornými bazénmi. Okrem toho sa v areáli nachádza aj hotel, v ktorom si môžete dopriať chutnú večeru a masáže alebo bohatý animačný program. V prípade nepriaznivého počasia môžete navštíviť Žitnoostrovské múzeum, v ktorom objavíte čaro regiónu Žitného ostrova. Zbierku múzea tvorí vyše 8000 kusov a oboznámi vás s archeologickou, paleontologickou, historickou a národopisnou časťou tohto územia. Necelých desať minút autom sa tiež nachádza Orechová Potôň známa domovom exotických šeliem Malkia Park, ale aj motokárovým centrom Slovakia Ring

Kemp Hodruša Hámre Glamping

Ak hľadáte krásne scenérie a pokojné prostredie, Kemp v Hodruši je pre vás ideálnou destináciou. Popri klasickom stanovaní môžete skúsiť luxusnejšiu verziu tzv. glamping

Kemp sa nachádza v blízkosti Hodrušského tajchu, kde sa v lete môžete príjemne schladiť. Veľkým bonusom tohto miesta je blízkosť Banskej Štiavnice, ktorá okrem historických pamiatok ukrýva aj veľa múzeí i turistických atrakcií. V lete sa tiež môžete kultúrne vyžiť vďaka bohatému programu divadiel, koncertov a iných akcií.

 

Kemp Šírava park

Šírava Park je vyhľadávaným dovolenkovým miestom, pretože spája krásnu prírodu Vihorlatu s priaznivou klímou na kúpanie priamo v Zemplínskej Šírave.

Okrem prírodného kúpania si môžete užiť aj veľký vodný park a ďalšie vodné atrakcie. 

V tejto časti Slovenska si vychutnáte aj krásne turistické trasy. Zaujímavé sú aj ruiny kostolíka pod Senderovom. Vedie sem nenáročná turistická trasa z obce Vinné. Okrem histórie ponúka toto miesto aj krásne výhľady na okolie.

Agrokemping Sedliacky Dvor

Ak si potrebujete oddýchnuť od mestského života, Agrokemping Sedliacky Dvor v Brezne je pre vás tým správnym riešením. Táto minifarma so srdečnými holandskými majiteľmi vás vráti späť do vidieckeho života. 

Zažijete tu rôzne aktivity od pečenia tradičného holandského koláča cez hľadanie húb v lese až po návštevu tradičného salaša.

 Ak by ste si chceli odskočiť od vidieckeho života, v Brezne môžete navštíviť Horehronské múzeum, Jaskyňu mŕtvych netopierov alebo zájsť na vyhliadkovú vežu Horné lazy

 

Nezabudnite si výbavu

Hoci sa v okolí každého kempu nachádza reštaurácia, je ekonomické si z času na čas aj uvariť. Pravé preto nezabudnite na kuchynské vybavenie, ako napríklad plynovú bombu, hrniec, príbor, nôž a iné veci, ktoré vám pomôžu rýchlejšie navariť. 

 

Aby ste sa mali na výlete čo možno najpríjemnejšie, zabaľte si čokoľvek, čo vám zvýši komfort. Rozkladacie kreslo a stôl, vankúše alebo podložky. Aj malé veci dokážu vylepšiť ranné pitie kávy.

 

Je dôležité, aby ste zostali počas celého výletu organizovaní. Efektívne je skladovať veci v priesvitných boxoch a logicky ich roztriediť. 

 

Ak chcete kempovať často, je ideálne prispôsobiť na to aj svoje vozidlo. Momentálne viete nájsť na trhu aj modely vozidiel, ktoré sú upravené na takýto typ dobrodružstva. Majú v sebe zabudovanú minikuchyňu i priestor na spanie.

 

Ďalšou možnosťou je kúpiť si stan, ktorý sa dá upevniť na strechu vozidla. Takéto stany sa zmestia aj na menšie autá a nemusíte kupovať hneď nové vozidlo.

 

Ak plánujete iba jednorazový kemping, je ekonomickejšie vziať klasický stan alebo si požičať auto, prípadne karavan.

 

Rozhodli ste sa vyraziť do kempu vo svojom bežnom vozidle so stanom? Uistite sa, že je vaše auto v top stave a pred cestou si ho preverte radšej v autoservise


 

 

 

website created by WMT Studio