Q-SERVICE - Medzinárodná sieť autoservisov

Faktory, ktoré by ste mali zvážiť pri výbere servisu

Faktory, ktoré by ste mali zvážiť pri výbere servisu

Hľadáte nový autoservis? Poradíme vám, podľa čoho sa rozhodnúť a na ktoré faktory pri výbere pozerať.

Hľadáte nový servis, ale je ich toľko, že sa neviete rozhodnúť? Váš nový autoservis by ste si mali vyberať na základe viacerých faktorov. Skúsenosti, certifikácie, referencie a výhody, ako napríklad garancia mobility sú dôležitými ukazovateľmi pri výbere.

 

Dobrý servis vám garantuje mobilitu

Prišli ste s autom zo servisu a ešte ste ani poriadne doma nezaparkovali a už vám svieti kontrolka? To by sa vám po kvalitne prevedenej prehliadke nemalo stávať.

Kvalitný autoservis vám dá po kontrole ešte aj garanciu mobility. Teda garantuje, že vaše auto prejde bez poruchy ešte veľa kilometrov. To oceníte najmä pri ceste na dovolenku.

Služba Garancia mobility funguje tak, že pred odchodom na dovolenku absolvujete vstupnú prehliadku v jednom z autoservisov Q-Service. Po nej sa mechanik vyjadrí, či vaše auto dokáže prejsť bez poruchy celú plánovanú trasu do vami zvolenej destinácie. 

Ak technik objaví zásadnú poruchu, v autoservise vám ju na základe vášho súhlasu opraví a následne vám bude aktivovaná garancia mobility.

NON-STOP hotline, bezplatný odťah, bezplatné náhradné vozidlo, poskytnuté náhradné ubytovanie a férová cena za opravu v zahraničí. To všetko sú služby, ktoré v prípade neplánovaných komplikácií dostávate so službou Garancia mobility.

Závažia aj referencie

V prípade, že hľadáte nový autoservis, je na mieste urobiť prieskum v okolí. Takéto offline referencie bývajú z prvej ruky a dá sa na ne spoľahnúť. Viete zistiť, v akom stave je auto, ktoré je v rukách konkrétneho automechanika už niekoľko rokov. 

Môžete si vyhľadať hodnotenia na internete. Kvalitný autoservis by mal mať za sebou rad spokojných zákazníkov.

Tiež je vhodné zistiť, koľko skúsenosti majú mechanici opravujúci vaše auto. Pri väčších autoservisoch, ktoré majú sieť po celom Slovensku, je kvalita kontrolovaná interne. V našich servisoch robíme pravidelné testy kvality služieb a štandardov. Vykonávame ich formou „mystery shopper“. U menších mechanikov živnostníkov sa môžete spoľahnúť len na slovo jednotlivca.

Treba si zistiť aj roky praxe. Neskúsený automechanik vie napáchať na vašom vozidle veľké škody.

Má autoservis aj certifikáty?

Kvalita autoservisu by mala byť preverená aj zvonka. Existujú normy a certifikácie, ktorými disponujú len zariadenia, ktoré majú vyspelú štruktúru a vysoké štandardy. 

Zoznam dosiahnutých certifikátov si treba preveriť hneď pri návšteve autoservisu.

Vymenili by ste servis, ale máte auto v záruke? Nevadí

Bojíte sa opustiť autoservis, pretože máte nové auto a máte strach, že vám prepadne záruka? Európska komisia prijala tzv. „blokovú výnimku“, ktorá hovorí, že výrobcovia a importéri musia zachovať záruku aj v prípade, ak vykonáte opravu v neautorizovanom servise. 

„Bloková výnimka“ je na našom území zavedená od roku 2010 a jej platnosť sa tento rok predĺžila až do mája 2028.

Pri výbere autoservisu treba staviť na istotu a kvalitu. Skúsený automechanik dokáže vaše auto udržať v top stave dlhé roky. Pýtajte sa tiež na garancie, ktoré vám v servise ponúknu. Garancia mobility slúži ako poistka pri dlhých cestách. Vďaka nej si môžete užiť dovolenku bez starostí aj so starším vozidlom.   


 

 

website created by WMT Studio