Q-SERVICE - Medzinárodná sieť autoservisov

Koncept Q-service vám dá garanciu mobility takmer v celej Európe

Koncept Q-service vám dá garanciu mobility takmer v celej Európe

Globalizácii sa nedá zabrániť, no má mnoho výhod. Predstavte si, že rovnako ako viete čo môžete očakávať od vašej obľúbenej siete hotelov, reštaurácií, rýchleho občerstvenia či siete čerpacích staníc niekto ponúkne rovnaký druh kvalifikovaných a cenovo dostupných služieb aj v oblasti autoservisov. Ak veľa cestujete autom (nie len na dovolenky, ale celkovo počas roka) do zahraničia a pre vysoké ceny náhradých dielov aj hodinovej práce sa autorizovaným servisom radšej vyhýbate, toto by vás mohlo veľmi zaujímať.

Q-service ponúka garanciu mobility vo vyše 1200 autoservisoch v nasledovných krajinách: Slovensko, Poľsko, Česká republika, Maďarsko, Rumunsko, Chorvátsko, Bulharsko, Litva a Lotyšsko.

Koncept Q-service sa zrodil vo východnej Európe ešte pred 20 rokmi. Je pod patronátom dnes už najväčšieho východoeurópskeho distribútora ND – skupiny Inter Cars. Jeho vznik je reakciou na stále sa stupňujúci tlak zo strany zahraničnej konkurencie aj zo strany značkového segmentu. Dnes má na celom Slovensku vyše 70 partnerov, v Európe ich je už viac než 1200! Jedná sa hlavne o krajiny, kam alebo kadiaľ chodíte najčastejšie na dovolenky. Servisný koncept Q-SERVICE je totiž stabilnou súčasťou v krajinách ako Poľsko, Česká republika, Maďarsko, Rumunsko, Chorvátsko, Bulharsko, Litva a Lotyšsko. Už teraz je rozpracovaný plán pre zošírenie do Slovinska a Talianska. Vďaka konceptu medzinárodnej siete Q-service, ktorý po novom zahŕňa aj spoluprácu s ASA - Autoklub Slovakia Assistance, neostanete v úzkych v žiadnej krajine v Európe. Stačí si kúpiť asistenčnú kartu s platnosťou 7 alebo 14 dní, prípadne rovno na celý rok.

Dnešné trendy jasne ukazujú kam sa uberá svet automobilov, pribúdajú jemné technológie, komplikované mechanické systémy a silná elektronizácia vozidiel. Samozrejme, výrobcovia si nechajú tieto technologické novinky aj patrične zaplatiť pri údržbe a  pozáručných opravách na vozidle. Na tieto výzvy môže reagovať iba autoservis, ktorý má pravidelný prísun informácií priamo od výrobcov komponentov, pravidelne sa technicky vzdeláva, má prístup k technickým informáciám a schémam o vozidlách. Bežný motorista stojí vždy pred dilemou, kde vykonať údržbu. Pri dnešných priaznivých cenách automobilov sa môže zdať všetko ideálne a výhodné, ale stačí porucha po 100 000 km na 2-3 pretechnizovaných systémoch na vozidle a máte po polročnom rozpočte i dovolenke. Dnešné vozidlá sú omnoho citlivejšie na zvyky a správanie sa majiteľa s čím súvisí aj dnešná nižšia kvalita vyrábaných komponentov a plánovaný menší kilometrový dojazd automobilov.

 

Preto ak majiteľ vozidla uvažuje ekonomicky a chce ušetriť 20-30% na výdavkoch pri údržbe, obráti sa na nezávislý segment autoopravárenstva. Tu je však ponuka obrovská a rozdiely markantné. Dokonca existujú značkové pod konceptom a úplne nezávislé tzv. garážové. Tie značkové pod konceptom majú tú výhodu, že sú ľahko identifikovateľné, majú jednotné štandardy, povinné vzdelávanie, riadenú kontrolu a ľudský prístup. Pretože túto robotu chcú robiť dlhodobo, ide im v prvom rade o kvalitu. Je pre vás preto skvelé vedieť, že postup, prístup a odbornosť, na ktorú ste si zvykli vo svojom servise na Slovensku, môžete očakávať aj stovky kilometrov za hranicami. Aj to je súčasť konceptu garancia mobility.

 

Komunikácia medzi jednotlivými krajinami prebieha na mesačnej báze, či už v oblasti marketingu alebo výmene informácií. Pre motoristov využívajúcich služby konceptu to znamená väčšiu istotu pri pohybe na cestách strednej Európy.  Ďalšou výhodou konceptu je zo svojej pozície vyhľadávanie a spájanie sa zo zaujímavými projektmi a silnými partnermi ako asistenčné služby, poisťovne, právna ochrana, technické projekty a iné.

Obrovskou výhodou je podpora zo strany patronáta - skupiny Inter Cars, pretože zo svojej pozície je v stálom kontakte so svetovými výrobcami náhradných dielov, z ktorých drvivá väčšina dodáva svoje produkty do prvovýroby svetovým automobilkám. Motorista čerpá z tejto výhody hlavne kvalitné originálne diely, rýchlu dodávku a priaznivé ceny. Skupina k dnešnému dňu má zavedených viac ako 1 600 000 položiek a z toho viac ako 1 000 000 aktívnych s dostupnosťou do 24h. Preto ak uvažujete o údržbe vášho vozidla, či už nového alebo starého, nechajte si pred vašim rozhodnutím vypracovať nezávislú cenovú kalkuláciu aj s pracovnými časmi výrobcu vášho vozidla.

Vyhľadajte najbližší servis vo vašom okolí
Rezervujte si termín, alebo sa poradte s našimi odborníkmiVyhľadať servis

website created by WMT Studio