Q-SERVICE - Medzinárodná sieť autoservisov

Test jazdenky Toyota Avensis T27 (2009 - )

Test jazdenky Toyota Avensis T27 (2009 - )

Toyota Avensis je jedným z najspoľahlivejších áut na trhu, dokonca aj s dieselovým motorom pod kapotou. Napriek tomu však auto na cestách takmer nestretávame. Môže za to nuda za volantom alebo zvláštny dizajn? V spolupráci s Motointegrator.sk vám prinášame test jazdenej Toyoty Avensis 3. generácie.

Podľa Dekry patrí Avensis T27 medzi najspoľahlivejšie autá strednej triedy.

 

Topspeed.sk Test jazdenky Toyota Avensis T27

Toyota veľa krásy nepobrala

Toyotu Avensis predstavili Japonci špeciálne pre európsky trh. Vyrábajú ju od roku 2009 až dodnes a medzitým ju stihli už dvakrát modernizovať. Toyota chce auto predávať až do roku 2017. O nástupcovi zatiaľ neuvažuje.

Toyota Avensis prešla nárazovými skúškami EuroNCAP v roku 2009. Dostala 90% hodnotenie za ochranu posádky, čo znamená zisk 5 hviezd.

 

 

Dizajn

Mnoho ľudí nevie prísť vzhľadu Avensisu na chuť ani po šiestich rokoch od spustenia výroby. Mierny facelift v roku 2011 dizajnu veľmi nepomohol. Aj napriek kontroverznému dizajnu si Avensis našiel svojich priaznivcov. Japonci vyrábali dve verzie sedan a kombi. Liftback je už minulosťou.

Vzhľad interiéru je omnoho uhladenejší. Poteší kvalitné spracovanie a dobré materiály. Tvrdé plasty sú však náchylné na poškriabanie. Doby minulé pripomína zastaraný displej na palubnom štíte a absencia trojbliku! Zvláštne ovládanie má tiež elektronická parkovacia brzda. Po chvíli si však zvyknete.

Interiér ponúka dostatok priestoru pre štyri dospelé osoby. Dozadu sa posadia bez problémov ľudia s výškou 185 cm, vyšším bude chýbať priestor na nohy. Auto má výborné odhlučnenie, vo vyšších rýchlostiach na nekvalitnom povrchu počujete len hluk od kolies (pri výbere obutia voľte tiché pneumatiky).

Sedan má rozmery 4 695 x 1 810 x 1480 mm.  Rázvor má hodnotu 2 700 mm. Kufor sedanu má objem 509 litrov a malý nakladací otvor. Praktickejšie využitie má kombi s batožinovým priestorom o veľkosti 543 litrov, resp. 1609 litrov po sklopení sedadiel. Pohotovostná hmotnosť sa pohybuje v rozpätí 1 435 – 1 650 kg.

 
Topspeed.sk Test jazdenky Toyota Avensis T27

V interiéri poteší kvalitné spracovanie a dobré materiály.

Recenzia hodnotenia jazdenej Toyoty Avensis sa týka všetkých jej karosárskych verzií

 

website created by WMT Studio