DPF filtre

DPF čistenie - mokrá technológia

DPF čistenie - mokrá technológia

08.11.2018 - Údržba - DPF filtre

Čistenie funguje na princípe spätného premývania vodou a vzduchom. Nepoužívajú sa pri tom žiadne agresívne látky, ktoré by mohli filter poškodiť. Z filtra nie je potrebné demontovať snímače. Používa sa kvapalina na rozpustenie a neutralizáciu oleja.

Čítať viac

Čistenie DPF / FAP filtrov

Čistenie DPF / FAP filtrov

19.02.2016 - Údržba - DPF filtre

Q-SERVICE spolupracuje zo spoločnosťou ADVANPURE v oblasti profesionálneho a ekologického čistenie DPF/FAP filtrov. Čistenie je certifikované od spol. TUV CZ. O čistení je vydaný certifikát. Nepoškodené filtre sa dajú vyčistiť na 95 % svojho pôvodného stavu.

Čítať viac

Ako žiť s filtrom pevných častíc DPF/FAP?

Ako žiť s filtrom pevných častíc DPF/FAP?

29.04.2015 - Údržba - DPF filtre

Začiatkom februára sme informovali, že už aj slovenské Ministerstvo dopravy pripravuje plán kontroly a pokutovania nefunkčných či odstránených filtrov pevných častíc z výfukových systémov naftových áut. Vec, ktorú ako súčasť technickej spôsobilosti na západe kontrolujú autority už dlhšiu dobu a zároveň vec, ktorú si väčšina motoristov na západe z áut len tak nedovolí odstrániť, alebo znefunkčniť. Dalo sa predpokladať, že na túto správu zareagujú mnohí vodiči búrlivo. Ukazuje sa, že osveta je nevyhnutná.

Čítať viac

Diesel a krátke trasy

Diesel a krátke trasy

12.09.2013 - Údržba - DPF filtre

To, že vznetový motor nie je vhodný na krátke „poskakovanie“ po meste, už vie asi väčšina motoristov.

Čítať viac