Q-SERVICE - Medzinárodná sieť autoservisov

Predpäté pružiny zavesenia náprav Ruville

Predpäté pružiny zavesenia náprav Ruville

Predpäté pružiny zavesenia náprav Ruville teraz prvýkrát na aftermarketu
Schaeffler Automotive Aftermarket, pod svojou značkou Ruville, ponúka teraz ako prvý na nezávislom trhu s náhradnými dielmi široké portfólio predopnutých pružín zavesenia náprav pre osobné vozidlá. Toto patentované montážne riešenie umožňuje servisom veľmi rýchlu a jednoduchú výmenu pružín prednej nápravy a to bez rizika poškodenia. Pre montáž už nie je nutné použitie sťahovák pružín.

Toto nové opravárenské riešenie, ktoré je teraz k dispozícii na vybrané modely Audi, Seat, Škoda a Volkswagen pokrýva potreby viac než 30 miliónov vozidiel pohybujúcich sa na cestách v Európe a v priebehu tohto roka sa bude jeho portfólio rozširovať o aplikácie pre ďalšie vozidlá. Špecialisti aftermarkete ponúkajú na tieto nové Ruville produkty záruku 10 rokov.

Pružiny pruženia sú dôležité pre bezpečnosť vozidla a prechádzajú extrémnym zaťažením spôsobeným ich neustálym stláčaním a naťahovaním, kedy sú zároveň vystavené vplyvu kamienkov, špiny a korozívnych materiálov, napr. posypovej soli. Niektoré sťahováky používané pre výmenu nepredpnutých pružín môžu poškodiť povrchovú úpravu pružiny ešte pred tým, než začne plniť svoju úlohu ako súčasť podvozku. Výsledkom potom je korózia poškodených oblastí, ktorá má nielen negatívny vplyv na životnosť pružiny, ale v najhoršom prípade môže viesť až k jej predčasnému prasknutiu.

Mimochodom, pre zabezpečenie optimálnych tlmiacich vlastností podvozku odporúčajú špecialisti z Schaeffler Automotive Aftermarket nahradiť vždy obe pružiny na danej náprave. Ak sú na tej istej náprave namontované pružiny rôzneho veku, môže pravá a ľavá strana reagovať odlišne, čo môže mať negatívny vplyv na ovládanie vozidla aj na bezpečnosť jazdy.

Ďalšie informácie o tomto novom produkte Schaeffler Automotive Aftermarket ao celom portfóliu pružín zavesenia náprav značky Ruville, nájdete na www.ruville.com.

Pod svojou značkou Ruville, ponúka Schaeffler Automotive Aftermarket portfólio predopnutých pružín. Toto nové riešenie pre opravy je teraz k dispozícii pre vybrané modely automobilov Audi, Seat, Škoda a Volkswagen. V priebehu tohto roku bude táto ponuka rozšírená o ďalšie aplikácie.

Pružiny Ruville sú vopred stlačené na presnú dĺžku potrebnú pre montáž. Ich povrch je tak chránený pred poškodením, pretože servis už nemusia použiť pre inštaláciu sťahovák pružín.

Schaeffler so svojim produkty značiek INA, LuK a FAG je popredným svetovým dodávateľom valivých a klzných ložísk, lineárnych a priamych technológií pohonu a rovnako tak aj renomovaným dodávateľom vysoko presných produktov a systémov pre motory, prevodovky a podvozok v automobilovom priemysle.

Skupina spoločností pôsobiaci po celom svete generovala v roku 2013 príjmy približne 11,2 mld EUR. S viac ako 80.000 zamestnancami po celom svete je Schaeffler jednou z najväčších nemeckých a európskych technologických spoločností v rodinnom vlastníctve. S približne 170 pobočkami v 49 krajinách, disponuje Schaeffler celosvetovou sieťou výrobných závodov, výskumných a vývojových zariadení, obchodných spoločností, projekčných kancelárií a školiacich stredísk.

Schaeffler Automotive Aftermarket so sídlom v nemeckom Langen, je v rámci skupiny zodpovedný za globálny trh s automobilovými náhradnými dielmi značiek Luk, INA, FAG a RUVILLE. Vďaka celosvetovej sieti približne 11.500 distribučných partnerov a 30 predajných a zastupiteľských kancelárií, je spoločnosť známa pre svoju blízkosť k zákazníkom, inteligentné riešenie pre opravy automobilov a opravy a kompetentné služby.

 

website created by WMT Studio