Q-SERVICE - Medzinárodná sieť autoservisov

Výmena oleja v prevodovke

Služby

Vedeli ste, že nemalé percento porúch prevodovky je spôsobené starým olejom? Olej v prevodovke slúži na premazanie a chladenie, pri prenose krútiaceho momentu aj pri preraďovaní rýchlostných stupňov. Opotrebovaním stráca svoje vlastnosti, zanáša sa filter a prevodovka prestáva správne pracovať. Výmena oleja v prevodovke je preto nevyhnutná.

Kedy vymeniť olej v prevodovke?

Ak vaše vozidlo nedisponuje systémom sledovania životnosti oleja, riaďte sa odporúčaniami odborníkov. Tí riadia nasledovné:

  • výmena oleja v manuálnej prevodovke – pravidelne po každých najazdených 65 000 km alebo po 5 rokoch,
  • výmena oleja v automatickej prevodovke – pravidelne po každých najazdených 60 000 – 100 000 km v závislosti od úrovne opotrebenia.

Ako spoznáte, že treba olej vymeniť?

Ak si chcete preventívne overiť, či je váš olej v poriadku, všímajte si jeho farbu. Nový olej má sýte, najčastejšie červené sfarbenie a je polopriehľadný. Znehodnotený olej plný usadenín je tmavší, nepriehľadný a zapácha.

Myslite na to, že do prevodovky by mal byť použitý kvalitný olej za odbornej manipulácie. S tým vám pomôžu mechanici v ktoromkoľvek servise siete Q-Service. Vyfiltrujte si ten, ktorý je vám najbližšie a o vsetko budete mať postarané.

Kraje

1 2 3 4 5 6 7  »

website created by WMT Studio